• DOSTĘPNA SUCZKA rasy BASENJI kliknij!

   

   

 • Bądź na bieżąco, polub nas :)
   
  hodowla hodowle jack russell terrier szczeniaki, jack russell     facebook hodowla zakira jack russell terrier, szczenieta gladkowlose, krotkowlose, jack russell     hodowla hodowle jack russell terrier szczeniaki sprzedam slaskie sprzedam forum    hodowla jack russell terrier, jack russell szczeniaki
 • Poleć nas :)

   

Ciekawostki

 • Psy rasy Jack Russell terrier pojawiły się w wielu produkcjach filmowych; rasa zawdzięcza swoją popularność m.in. filmowi Maska oraz jej kontynuacji Son of the mask. Przedstawiciele rasy brały udział także w takich filmach jak Frasier, Karmazynowy przypływ, Mój przyjaciel, Skip, Detektyw bez pamięci (Clean Slate) czy amerykańskich serialach Frasier i Wishbone. Postać tę przybierał również patronus Rona Weasleya w cyklu książek o Harrym Potterze. Przypuszcza się, że Krypto – pies Supermana, był również Jackiem.
 • Około 10-letni Jack Russell terrier o imieniu George pochodzący z Taranaki w Nowej Zelandii otrzymał wysokie międzynarodowe odznaczenie po tym jak stanął w obronie grupy piątki dzieci odnosząc ciężkie rany w walce z dwoma pit bull terrierami, która miała miejsce 29 kwietnia 2007. Obrażenia były tak poważne, iż podjęto decyzję o uśpieniu psa.
 • Suka Tillamook Cheddar rasy Jack Russell pochodząca ze Stanów Zjednoczonych jest jedną z najbardziej znanych na świecie zwierząt – malarzy. Odbyło się kilkanaście wystaw Tillie i miały miejsce w USA, Belgii, Holandii czy na Bermudach. Niektóre z jej prac sprzedano po 2 tysiące dolarów.
 • Właścicielami psa rasy Jack Russell są (lub byli), m.in.: Bette Midler, Karol (książę Walii), Serena Williams, Mariah Carey, Paul McCartney, Rick Stein czy belgijski aktor i komik Benoît Poelvoorde.
 • Bothie, samiec Jack Russell był jedynym na świecie psem, który dostał się zarówno na biegun północny i południowy. Podróż, która rozpoczęła się w 1979 i zakończyła w 1982, odbył ze swoimi właścicielami Ranulphem i Virginią Fiennes.
 • Sześcioletni Part-Ex, Jack Russell z zachodniej Walii, dostał się do księgi rekordów Guinnesa jako pies uprawiający sporty ekstremalne.
 • Uggie, pierwszy pies zaproszony na Oscary. 9-letni Jack Russell terrier o imieniu Uggie jest największą czworonożną gwiazdą Ameryki i najbardziej popularnym obecnie zwierzakiem w USA. Jest również pierwszym psem, który został zaproszony na galę rozdania nagród Akademii Filmowej. Na srebrnym ekranie Uggie pojawił się w filmach „Pieskie życie”, „Rockersi z South Central”, „Mr. Fix It”, „Woda dla słoni”, jednak prawdziwy rozgłos zyskał dzięki filmowi "Artysta", gdzie wcielił się w Jacka. Według niektórych recenzentów, Uggie przyćmił głównych aktorów filmu – Jeana Dujardina i Bérénice Bejo – i sam stał się największą gwiazdą na ekranie.

  Uwieńczeniem jego kariery był na pewno ogromny zaszczyt, jaki spotkał go ze strony członków Akademii Filmowej – jest bowiem nie tylko pierwszym psim aktorem w historii Oskarów, który otrzymał zaproszenie na ceremonię, ale również pierwszym, któremu publicznie podziękowano za jego pracę.

 

 • Mapa
 • Geostat

  geostat liczniki.org

Script logo