• Bądź na bieżąco, obserwuj nas! 😉
   
  facebook hodowla zakira jack russell terrier, szczenieta gladkowlose, krotkowlose, jack russell    hodowla hodowle jack russell terrier szczeniaki sprzedam slaskie sprzedam forum    jack russell rodowodowe, pies z maski hodowla jack russell terrier,hodowle Fci, hodowle Zkwp, legalna hodowla psów rasowych    hodowla hodowle jack russell terrier szczeniaki, jack russell
 • Dostępne PIESKI Jack Russell Terrier

  Szczegóły kliknij

  Aktualności

 • Szczenięta

  >

 • Nasze strony, zapraszamy ☺️

   

                    

  Basenji-zakira.pl          Zakira.pl    

Ciekawostki

 • Psy rasy Jack Russell terrier pojawiły się w wielu produkcjach filmowych; rasa zawdzięcza swoją popularność m.in. filmowi Maska oraz jej kontynuacji Son of the mask. Przedstawiciele rasy brały udział także w takich filmach jak Frasier, Karmazynowy przypływ, Mój przyjaciel, Skip, Detektyw bez pamięci (Clean Slate) czy amerykańskich serialach Frasier i Wishbone. Postać tę przybierał również patronus Rona Weasleya w cyklu książek o Harrym Potterze. Przypuszcza się, że Krypto – pies Supermana, był również Jackiem.
 • Około 10-letni Jack Russell terrier o imieniu George pochodzący z Taranaki w Nowej Zelandii otrzymał wysokie międzynarodowe odznaczenie po tym jak stanął w obronie grupy piątki dzieci odnosząc ciężkie rany w walce z dwoma pit bull terrierami, która miała miejsce 29 kwietnia 2007. Obrażenia były tak poważne, iż podjęto decyzję o uśpieniu psa.
 • Suka Tillamook Cheddar rasy Jack Russell pochodząca ze Stanów Zjednoczonych jest jedną z najbardziej znanych na świecie zwierząt – malarzy. Odbyło się kilkanaście wystaw Tillie i miały miejsce w USA, Belgii, Holandii czy na Bermudach. Niektóre z jej prac sprzedano po 2 tysiące dolarów.
 • Właścicielami psa rasy Jack Russell są (lub byli), m.in.: Bette Midler, Karol (książę Walii), Serena Williams, Mariah Carey, Paul McCartney, Rick Stein czy belgijski aktor i komik Benoît Poelvoorde.
 • Bothie, samiec Jack Russell był jedynym na świecie psem, który dostał się zarówno na biegun północny i południowy. Podróż, która rozpoczęła się w 1979 i zakończyła w 1982, odbył ze swoimi właścicielami Ranulphem i Virginią Fiennes.
 • Sześcioletni Part-Ex, Jack Russell z zachodniej Walii, dostał się do księgi rekordów Guinnesa jako pies uprawiający sporty ekstremalne.
 • Uggie, pierwszy pies zaproszony na Oscary. 9-letni Jack Russell terrier o imieniu Uggie jest największą czworonożną gwiazdą Ameryki i najbardziej popularnym obecnie zwierzakiem w USA. Jest również pierwszym psem, który został zaproszony na galę rozdania nagród Akademii Filmowej. Na srebrnym ekranie Uggie pojawił się w filmach „Pieskie życie”, „Rockersi z South Central”, „Mr. Fix It”, „Woda dla słoni”, jednak prawdziwy rozgłos zyskał dzięki filmowi "Artysta", gdzie wcielił się w Jacka. Według niektórych recenzentów, Uggie przyćmił głównych aktorów filmu – Jeana Dujardina i Bérénice Bejo – i sam stał się największą gwiazdą na ekranie.

  Uwieńczeniem jego kariery był na pewno ogromny zaszczyt, jaki spotkał go ze strony członków Akademii Filmowej – jest bowiem nie tylko pierwszym psim aktorem w historii Oskarów, który otrzymał zaproszenie na ceremonię, ale również pierwszym, któremu publicznie podziękowano za jego pracę.

 

W filmie występują psy i szczenięta z naszej hodowli Zakira FCI z miotu L i B

Script logo