• Bądź na bieżąco, obserwuj nas! 😉
   
  facebook hodowla zakira jack russell terrier, szczenieta gladkowlose, krotkowlose, jack russell    hodowla hodowle jack russell terrier szczeniaki sprzedam slaskie sprzedam forum    jack russell rodowodowe, pies z maski hodowla jack russell terrier,hodowle Fci, hodowle Zkwp, legalna hodowla psów rasowych    hodowla hodowle jack russell terrier szczeniaki, jack russell
 • Szczenięta

 • Nasze strony, zapraszamy ☺️

   

                    

  Basenji-zakira.pl          Zakira.pl    

O rasie

Jack Russell Terrier jest psem wyjątkowo żywym, radosnym, czujnym, bezkompromisowym, lojalnym, aktywnym, niezwykle inteligentnym, asertywnym. Jack to pies skłonnym do nagłej ekscytacji i wykazywania uporu; ma silny instynkt łowiecki. Nie należy do grupy psów typowo agresywnych, gdyż pierwotnie był jednym z nielicznych terierów, których zadaniem podczas polowania nie było zabicie zwierzyny, lecz jedynie wypłoszenie jej z kryjówki.

Należy go wcześnie przyzwyczajać do innych psów, gdyż jako dorosły pies może być wobec nich nieprzyjazny. Posiada natomiast przyjazne usposobienie w stosunku do ludzi, szczególnie wobec starszych dzieci. Łatwo dostosowuje się do nowych sytuacji i odmiennych warunków życia, nie jest psem kapryśnym lub przesadnie wrażliwym. Podczas pracy na polowaniu charakteryzuje się odwagą, wytrwałością oraz zapalczywością. Zadania traktuje jak nowe wyzwania i realizuje je z wielką wytrwałością.

Atrakcją jest dla niego pościg za szybko poruszającym się celem, najlepiej małą piłką lub frisbee. Wymaga wiele ruchu, poświęconego czasu i uwagi swojego opiekuna, a także konsekwencji w układaniu i tresurze.
To rasa potrzebująca wysokiej aktywności ruchowej i umysłowej. Jack Russell nie jest psem dla każdego: nie jest odpowiedni dla osób stale zajętych pracą (nawet domową), bądź zmuszonych do zostawiania psa samego na dłużej i niedoświadczonych w wychowywaniu psów – w niewłaściwych rękach łatwo może stać się nieposłuszny.

Jest doskonałym psem rodzinnym, lubi zabawy ze starszymi dziećmi, jednak nie toleruje bycia traktowanym jak zabawka lub w równie nieodpowiedni sposób. Zabawa z małymi dziećmi powinna się odbywać pod kontrolą rodziców, gdyż pies ma skłonności do gwałtownego, szybkiego poruszania się.

Należy być ostrożnym na spacerach i nie spuszczać psa ze smyczy w pobliżu ulicy i samochodów, gdyż może rozpocząć pogoń. Jack Russell Terriery najczęściej są czujne, lecz nie są nadmiernie szczekliwe: zazwyczaj szczekają gdy wyczuwają zagrożenie lub podczas zabawy.

 

Script logo