• Bądź na bieżąco, obserwuj nas! 😉
   
  facebook hodowla zakira jack russell terrier, szczenieta gladkowlose, krotkowlose, jack russell    hodowla hodowle jack russell terrier szczeniaki sprzedam slaskie sprzedam forum    jack russell rodowodowe, pies z maski hodowla jack russell terrier,hodowle Fci, hodowle Zkwp, legalna hodowla psów rasowych    hodowla hodowle jack russell terrier szczeniaki, jack russell
 • Dostępne PIESKI Jack Russell Terrier

  Szczegóły kliknij

  Aktualności

 • Szczenięta

  >

 • Nasze strony, zapraszamy ☺️

   

                    

  Basenji-zakira.pl          Zakira.pl    

Wystawy

Albumy zdjęć

2023 - 2007

       

 

     

Objaśnienia ocen i tytułów wystawowych

Oceny:
dosk. – doskonała, bdb – bardzo dobra, db – dobra, dost. – dostateczna, dyskw. – dyskwalifikująca, ndo – nie do oceny
Oceny w klasach baby i szczeniąt: w.o. – wybitnie obiecujący, ob. – obiecujący, m.o. – mało obiecujący

NMSzwR – Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie
NSzwR – Najlepsze Szczenię w Rasie
Zw. Mł.– Zwycięzca Młodzieży (Najlepsza Suka i Najlepszy Pies w klasie młodzieży)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie
NDP i NDS – Najlepszy Dorosły Pies i Najlepsza Dorosła suka, wybierane spośród psów i suk z lokatą 1, oceną doskonałą i wnioskiem CWC w klasie pośredniej, otwartej i championów
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie
BOB / ZR – Zwycięzca Rasy (Best of Breed, wybierany spośród Zw.Mł., NDP, NDS i Weteranów z lokatą 1. doskonałą)
BOS (od 2014r.) – Zwycięzca Płci Przeciwnej (Best Opposite Sex, wybierany spośród Zw.Mł., ND Psa lub Suki, i weterana z lokatą 1. doskonałą reprezentujących płeć przeciwną do BOB)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Najpiękniejszy Pies Wystawy (Best in Show); odpowiednio wybierane są najpiękniejsze psy w pozostałych klasach, tj, BIS Junior (JBIS), BIS Baby, BIS Puppy, BIS Weteran

Pozostałe:
CWC/CAC – certyfikat na Championa Polski (w przypadku wystawy w innym kraju, certyfikat na championa konkretnego kraju).
Może otrzymać pies i suka z 1. dosk w klasach pośredniej, otwartej i championów. W Polsce konieczne jest uzyskanie trzech CWC (od różnych sędziów), w tym jedno na wystawie międzynarodowej lub klubowej w odstępie czasu min. 6 miesięcy (między 1 a 3 CWC).
CACIB – Certyfikat wymagany do uzyskania tytułu Interchampiona. CACIB może otrzymać najlepszy pies i najlepsza suka w rasie (podobnie jak tytuł Zw.). Przyznawany jest również rezerwowy wniosek – res. CACIB (w miejsce psa/suki z CACIB wchodzi drugi pies z klasy, z której pochodzi pies z CACIB-em). Do uzyskania Interchampionatu konieczne jest uzyskanie 4 CACIB-ów, w 3 krajach, od 3 sędziów. Minimalny odstęp: 1 rok i 1 dzień.

Tytuły Zwycięzca Polski i Młodzieżowy Zwycięzca Polski przyznawane są na jednej wystawie międzynarodowej w roku, na zasadach jak tytuł NDP/NDS/Zw.Mł. 

Tytuły Zwycięzca Klubu, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu – na wystawach klubowych.
Więcej informacji w Regulaminach Wystaw dostępnych na stronie Związku Kynologicznego w Polsce.

Script logo